English
مشاهده خبر
کارگاه آموزشی روش های تحقیق در آموزش مهندسی  در روز شنبه 26 فروردین ماه سال 96 توسط جناب آقای دکتر عباس بازرگان، برگزار خواهد شد.

کارگاه آموزشی روش های تحقیق در آموزش مهندسی  در روز شنبه 26 فروردین ماه سال 96 از ساعت 14 الی 17 توسط جناب آقای دکتر عباس بازرگان، برگزار خواهد شد.

 مکان برگزاری کارگاه، متعاقبا به ثبت نام شدگان اعلام خواهد شد.

علاقه مندان جهت  ثبت نام در کارگاه،  لازم است درخواست خود را با ذکر نام و نام خانوادگی، تحصیلات و شماره همراه، به پست الکترونیک انجمن isee@isee.ir  ارسال نمایند.

 

هدف های کلی کارگاه

در این کارگاه، شرکت کنندگان با دیدگاه های زیربنائی معرفت شناسی انجام پژوهش در آموزش مهندسی آشنا می شوند. علاوه بر آن، ضمن آشنایی با روش های تحقیق کمی، کیفی و آمیخته، چگونگی استفاده از آن ها را برای بررسی مسایل مربوط به سیستم های آموزش مهندسی مورد نظر قرار می دهند.

هدف های ویژه

در پایان کارگاه از شرکت کنندگان انتظار می رود:

1.       دیدگاه های زیربنائی معرفت شناسی و نقش آن ها را در انتخاب روش تحقیق در آموزش مهندسی بیان کنند.

2.      چگونگی یافتن مسایل نظام آموزش مهندسی را برای انجام پژوهش از طریق انتخاب یک رویکرد منظم شرح دهند.

3.     روش های مناسب تحقیق در آموزش مهندسی را بر حسب نوع داده ها بیان کنند و در عمل کاربرد آن ها را مشخص نمایند.

4.      اصطلاح مفاهیم آستانه ای (threshold concepts) در آموزش مهندسی را شرح دهند و نقش آن ها را در انجام پژوهش و طراحی برنامه های آموزش مهندسی شرح دهند.

5.     چگونگی تحلیل وضعیت موجود و مطلوب نظام آموزش مهندسی ایران را شرح دهند و نحوه پی بردن به مسایل و نیازهای این نظام را برای انجام پژوهش به ویژه اقدام پژوهی به وسیله هیئت علمی را مورد بحث قرار دهند.

6.      موانع ساختاری، سازمانی و انسانی انجام پژوهش در آموزش مهندسی را در سطح دانشگاه بحث کنند و چگونگی برنامه ریزی برای تدوین طرح های پژوهشی در آموزش مهندسی را بحث کنند.

 

7.     چگونگی مستند کردن "به-روش" ها(best practices) در تدریس یادگیری در آموزش مهندسی را مورد بحث قرار دهند. 

تعداد بازدید : 778
تاریخ انتشار : 1395/12/21 - 10:41
استعلام وضعیت عضویت
کلیه حقوق این وب سایت برای انجمن آموزش مهندسی ایران محفوظ است.