جلسه رئیسان شاخه های انجمن

روسا

گردهمایی فصلی رئیسان شاخه ها در 19 آذر ماه، به صورت برخط برگزار شد. در ابتدای جلسه، دکتر افسانه مجری، مدیر امور شاخه های انجمن، به موضوعات مختلفی از جمله موارد زیر پرداختند و با اعضای حاضر در جلسه، در خصوص موارد مطرح شده، تبادل نظر صورت گرفت:

  • ارائه گزارش برخی کارگاه­ ها و وبینار­های برگزار شده توسط انجمن
  • بررسی آیین نامه انتخاب پژوهشگر برگزیده و امکان استفاده از این آیین نامه در دانشگاه­ ها 
  • تشریح فعالیت شاخه های انجمن
  • دعوت از رئیسان شاخه ­ها برای مشارکت فعال در برگزاری هشتمین کنفرانس بین ­المللی انجمن آموزش مهندسی ایران در دانشگاه علم و صنعت ایران
  • ایجاد وب سایت شاخه­ های انجمن در دانشگاه­ ها
  • ارائه عنوان چند مقاله جالب از سایت انجمن آموزش مهندسی آمریکا

سپس دکتر محمدحسن سعیدی، رئیس شاخه انجمن در دانشگاه صنعتی شریف، مطالبی در مورد طراحی و اجرای وب سایت شاخه انجمن و مبحث آموزش ترکیبی عنوان نمودند.

در ادامه، مهندس سارا موسوی صدر، دانش آموخته کارشناسی ارشد آموزش مهندسی دانشگاه تهران، ارائه ­ای مربوط به پایان نامه کارشناسی ارشد خود با عنوان «طراحی برنامه توسعه حرفه­ ای اعضای هیأت علمی مهندسی در زمینه تدریس و یادگیری»، داشتند و پس از ارائه، برخی حاضرین در جلسه، سوالات و نظرات خود را مطرح نمودند.

در این جلسه، مهندس جمال کزازی، رئیس کمیته دانشجویی نیز لزوم تعامل شاخه ­ها با نمایندگان دانشجویی خود در کمیته دانشجویی را بیان کردند.

در انتها، دکتر علی اشرفی زاده، رئیس هیأت مدیره انجمن، با بیان آن که آینده کشور در گرو ارتقای کیفیت آموزش مهندسی است، عنوان کردند که هنوز فرهنگ گفتمان آموزش مهندسی به آن شکل که باید و شاید در دانشگاه ­ها رونق نگرفته است اما با همت و درایت اعضای شاخه ها، جلو خواهد رفت.

شرکت کنندگان از راست به چپ، بالا: محسن صنیعی، حسین معماریان، افسانه مجری، جبارعلی ذاکری، علی اشرفی زاده و پائین: سارا موسوی صدر، محمدحسن سعیدی، جمال کزازی، سید هادی طبائیان، جلال اکبری

دیدگاهی بنویسید

درباره ما

 نظام آموزش مهندسی از مهمترين عناصر پيشرفت و توسعه جوامع محسوب می شود و لازم است وظايف آن به صورت مستمر و همگام با پيشرفت های جهانی درحوزه های مرتبط با علم و فناوری، بازبينی و باز تعريف شود. اين امر در كشورهای توسعه يافته سال ها است كه به صورت بسيار ريشه دار و عميق و با برگزاری كنفرانس ها، كارگاه های آموزشی، انتشار مجلات علمی و كتب تخصصی متعدد پيگيری می شود.

آخرین اخبار و مقالات

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه : تهران – خیابان طالقانی (بین وصال و قدس) – پلاک 429 – واحد 1

 

شماره تماس : 02188992215

 

ایمیل : isee@isee.ir

در خبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید

درخبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید و از آخرین اخبار این رویداد اطلاع پیدا کنید