دومین جلسه کارگروه ارتقای سواد آبی

a7a4a77ec1a487d90707d8dd6d24fd3cb6621999

دومین جلسه کارگروه ارتقای سواد آبی در 20 تیرماه برگزار شد. در این جلسه دکتر بنفشه زهرایی رئیس کارگروه به ارائه مطالبی در خصوص عضویت در کمیته ها و تقسیم وظایف اعضای کارگروه پرداختند. همچنین در طی جلسه، اعضای کارگروه، کمیته مورد نظر خود را برای فعالیت انتخاب کردند و برای هر کمیته، گروه واتس اپ مجزا به منظور فعالیت تشکیل شد. کمیته های کارگروه عبارتند از:

كميته تهيه محتواي عمومي: هدف اين كميته، تهيه محتواي عمومي مرتبط با سواد آبي است كه قابل انتشار براي گروه هاي هدف باشد.

كميته تهيه محتواي منطقه اي: هدف اين كميته، تهيه محتواي مرتبط با سواد آبي است كه قابل انتشار براي گروه هاي هدف باشد و متمركز بر محدوده هاي جغرافيايي خاص باشد. به طور مثال محتواي تهيه شده مرتبط با شهر خاصي يا استان مشخصي باشد.

كميته بررسي برنامه هاي درسي رشته هاي مهندسي: هدف اين كميته، شناسايي درس هايي از رشته هاي مختلف دانشگاهي (به خصوص رشته هاي مهندسي) است كه مي توانند محتواي مرتبط با سواد آبي را در خود داشته باشند. پس از شناسايي درس ها، اعضاي اين كميته مي توانند در تهيه محتواي آموزشي قابل ارائه در درس های مشخص شده همكاري نمايند.
كميته عضوگيري و انتشار دستاوردها: از كارگروه انتظار مي رود به صورت دوره اي، گزارش عملكرد به انجمن ارائه نمايد و همچنين دستاوردهاي خود را به اشكال مختلف از جمله در خبرنامه انجمن منتشر كند. همچنين، تنوع بخشي به اعضا، متناسب با فعاليت هاي كميته هاي فوق، مي تواند به تقويت عملكرد آن كمك كند.
كميته گفتگو با ذينفعان: گفتگو و برقراري ارتباط با مصرف كنندگان آب و ساير ذينفعاني كه مخاطب اصلي فعاليت هاي كارگروه هستند. 

فایل ارائه دکتر زهرایی در مورد کمیته ها و وظایف آنها، از اینجا قابل دریافت است.

دیدگاهی بنویسید

درباره ما

 نظام آموزش مهندسی از مهمترين عناصر پيشرفت و توسعه جوامع محسوب می شود و لازم است وظايف آن به صورت مستمر و همگام با پيشرفت های جهانی درحوزه های مرتبط با علم و فناوری، بازبينی و باز تعريف شود. اين امر در كشورهای توسعه يافته سال ها است كه به صورت بسيار ريشه دار و عميق و با برگزاری كنفرانس ها، كارگاه های آموزشی، انتشار مجلات علمی و كتب تخصصی متعدد پيگيری می شود.

آخرین اخبار و مقالات

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه : تهران – خیابان طالقانی (بین وصال و قدس) – پلاک 429 – واحد 1

 

شماره تماس : 02188992215

 

ایمیل : isee@isee.ir

در خبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید

درخبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید و از آخرین اخبار این رویداد اطلاع پیدا کنید