سمینار « گذری بر تحولات 20 سال گذشته آموزش عالی: درس هایی برای آموزش مهندسی»

آهنچیان

شاخه انجمن در دانشگاه فردوسی مشهد سمینار فوق را با سخنرانی دکتر محمدرضا آهنچیان، استاد مدیریت آموزشی و به سازی منابع انسانی دانشگاه فردوسی مشهد در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد در تاریخ 30 آذر ماه ساعت 12 تا 14 برگزار کرد. چکیده ای از سخنرانی در ذیل آورده شده است:

مانند هر فعالیت اصلی بشری، آموزش عالی نیز در دو دهه گذشته دستخوش تغییرات اساسی شده است و یا در مسیر تغییر قرار دارد. از جمله مهم­ ترین آنها، تغییر در مبانی نظری و رسالت آموزش عالی؛ توزیع کارکردهای سنتی دانشگاه در بخش­ هایی به جز آموزش عالی؛ جا به جایی­ ها در ساختار اجتماعی-سیاسی کشورها؛ بازگشت به آموزش عالی طبقاتی؛ تغییر در مفهوم و شیوه تدریس و یادگیری؛ از جمله مهم ترین­ ها بوده ­اند.

در این سمینار، تحولات آموزش عالی در دوره اخیر مرور و سپس با مشارکت اعضای حاضر در جلسه، درس هایی که از این تحولات می­ توان برای آموزش مهندسی گرفت به بحث گذاشته خواهد شد.

دیدگاهی بنویسید

درباره ما

 نظام آموزش مهندسی از مهمترين عناصر پيشرفت و توسعه جوامع محسوب می شود و لازم است وظايف آن به صورت مستمر و همگام با پيشرفت های جهانی درحوزه های مرتبط با علم و فناوری، بازبينی و باز تعريف شود. اين امر در كشورهای توسعه يافته سال ها است كه به صورت بسيار ريشه دار و عميق و با برگزاری كنفرانس ها، كارگاه های آموزشی، انتشار مجلات علمی و كتب تخصصی متعدد پيگيری می شود.

آخرین اخبار و مقالات

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه : تهران – خیابان طالقانی (بین وصال و قدس) – پلاک 429 – واحد 1

 

شماره تماس : 02188992215

 

ایمیل : isee@isee.ir

در خبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید

درخبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید و از آخرین اخبار این رویداد اطلاع پیدا کنید