معرفی مقاله

451f68c2c54989942ea860b1792696614243ece3

شیمکویک و همکاران، عضو هیأت علمی دانشگاه اقتصاد و تجارت پازنن واقع در غرب لهستان، در سال 2021 در شماره 65 مجله فناوری در جامعه، مقاله “فناوری اطلاعات و نسل Z: نقش استادان، اینترنت و فناوری در آموزش جوانان” را منتشر کرده اند.

پیشرفت فناوری بر نحوه کسب دانش و یادگیری ما تأثیر گذاشته است. از طرفی اینترنت دسترسی سریع به فناوری اطلاعات در زمینه­ های مختلف را فراهم می کند و در نتیجه کارایی و صرفه جویی در زمان را افزایش می دهد. اهمیت فناوری برخط به ویژه در روش­ های جدید یادگیری و آموزش مورد تأکید قرار گرفته است. این به ویژه در میان نسل Z که دانش را از اینترنت می گیرد و در جستجوی سریع اطلاعات متمرکز است، مهم است. هدف این مقاله تعیین چگونگی تأثیر فناوری و اینترنت بر کسب دانش توسط نسل Z و اینکه این نسل کدام شکل های کسب دانش را ترجیح می دهد، است. این مقاله، شکل های مختلف یادگیری و کسب دانش را مورد توجه قرار می ­دهد. ادامه

 از اعضای انجمن درخواست می شود، چنانچه مقاله چاپ شده در مجلات آموزش مهندسی دارند، اصل مقاله و معرفی آن را برای درج در خبرنامه، به ایمیل انجمن (isee@isee.ir) ارسال نمایند.

مسئول تدوین بخش معرفی مقاله، دکتر شروان عطایی، عضو هیأت تحریریه خبرنامه انجمن

دیدگاهی بنویسید

درباره ما

 نظام آموزش مهندسی از مهمترين عناصر پيشرفت و توسعه جوامع محسوب می شود و لازم است وظايف آن به صورت مستمر و همگام با پيشرفت های جهانی درحوزه های مرتبط با علم و فناوری، بازبينی و باز تعريف شود. اين امر در كشورهای توسعه يافته سال ها است كه به صورت بسيار ريشه دار و عميق و با برگزاری كنفرانس ها، كارگاه های آموزشی، انتشار مجلات علمی و كتب تخصصی متعدد پيگيری می شود.

آخرین اخبار و مقالات

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه : تهران – خیابان طالقانی (بین وصال و قدس) – پلاک 429 – واحد 1

 

شماره تماس : 02188992215

 

ایمیل : isee@isee.ir

در خبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید

درخبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید و از آخرین اخبار این رویداد اطلاع پیدا کنید