معرفی مقاله

451f68c2c54989942ea860b1792696614243ece3

ورما و همکاران، دانشجویان رشته کامپیوتر دانشگاه IFTM واقع در مرادآباد هندوستان، در سال 2022 در شماره 11 مجله اطلاعات و تکنولوژی آموزشی، مقاله «پیش بینی عملکرد تحصیلی دانشجویان مهندسی به کمک روش داده کاوی» را منتشر کرده اند. عنوان این مقاله در بخش پایگاه داده خبرنامه آبان ماه انجمن، آمده بود.

در عصر حاضر، افت تحصیلی دانشجویان مهندسی یک مشکل بسیار جدی است. پیش بینی دانشجویان با عملکرد پایین در مراحل اولیه مهم است، به طوری که دانشکده های آنها و دولت می تواند پشتیبانی به موقع ارائه دهد. مطالعه حاضر تلاش می کند تا این کار پیش بینی را در زمان ورود به کمک الگوریتم های داده کاوی انجام دهد. این الگوریتم های طبقه بندی، به مجموعه داده دانشجویان یک دانشکده مهندسی هند اعمال شد، که شامل چهار دسته از پارامترها، یعنی پیشینه دانشجو، پارامترهای تحصیلی، اجتماعی و روانشناختی بوده است. ادامه

 از اعضای انجمن درخواست می شود، چنانچه مقاله چاپ شده در مجلات آموزش مهندسی دارند، اصل مقاله و معرفی آن را برای درج در خبرنامه، به ایمیل انجمن (isee@isee.ir) ارسال نمایند.

مسئول تدوین بخش معرفی مقاله، دکتر شروان عطایی، عضو هیأت تحریریه خبرنامه انجمن

دیدگاهی بنویسید

درباره ما

 نظام آموزش مهندسی از مهمترين عناصر پيشرفت و توسعه جوامع محسوب می شود و لازم است وظايف آن به صورت مستمر و همگام با پيشرفت های جهانی درحوزه های مرتبط با علم و فناوری، بازبينی و باز تعريف شود. اين امر در كشورهای توسعه يافته سال ها است كه به صورت بسيار ريشه دار و عميق و با برگزاری كنفرانس ها، كارگاه های آموزشی، انتشار مجلات علمی و كتب تخصصی متعدد پيگيری می شود.

آخرین اخبار و مقالات

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه : تهران – خیابان طالقانی (بین وصال و قدس) – پلاک 429 – واحد 1

 

شماره تماس : 02188992215

 

ایمیل : isee@isee.ir

در خبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید

درخبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید و از آخرین اخبار این رویداد اطلاع پیدا کنید