وبینار واسط های مغز و ماشین: فرصت ها و چالش ها، سه شنبه 25 آبان ماه، ساعت 15

انجمن آموزش مهندسی ایران، وبینار با موضوع «واسط های مغز و ماشین: فرصت ها و چالش ها» را روز سه شنبه 25 آبان ماه 1400 از ساعت 15 الی 16:30 با سخنرانی دکترعلی قاضی زاده احسائی، عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می کند.

چکیده سخنرانی:

«در دهه گذشته شاهد پیشرفت های خیره کننده ای در حوزه علوم اعصاب و هوش مصنوعی بوده ایم. در حوزه علوم اعصاب، رمز گشایی از عملکرد مغز به عنوان یکی از پیچیده ترین سیستم های شناخته شده، مورد توجه و سرمایه گذاری کلان و تعریف پروژه های ملی و بین المللی قرار گرفته است. هوش مصنوعی نیز بعد از دوره ای رخوت، با فراهم آمدن توان محاسباتی، در حال ایجاد تغییرات بنیادین در حوزه های متعدد از جمله پردازش و علوم داده است. هدف از این ارائه، ترسیم جهت گیری این دو حوزه در آینده نزدیک و بررسی تبعات و اثر گذاری تصادم آنها بر آینده زندگی بشر، بالاخص با تمرکز بر سیستم های واسط مغز و ماشین است. در این ارائه، ضمن مرور فرصت های ایجاد شده، به برخی چالش های بالقوه تغییرات بر حریم خصوصی و نیز موازنه قوا در جوامع انسانی خواهیم پرداخت و راه کارهایی برای کاهش خطرات پیش رو پیشنهاد خواهد شد.»

علاقه مندان می توانند برای حضور در وبینار از اینجا وارد محیط وبینار شوند.

پوستر سخنرانی

دیدگاهی بنویسید

درباره ما

 نظام آموزش مهندسی از مهمترين عناصر پيشرفت و توسعه جوامع محسوب می شود و لازم است وظايف آن به صورت مستمر و همگام با پيشرفت های جهانی درحوزه های مرتبط با علم و فناوری، بازبينی و باز تعريف شود. اين امر در كشورهای توسعه يافته سال ها است كه به صورت بسيار ريشه دار و عميق و با برگزاری كنفرانس ها، كارگاه های آموزشی، انتشار مجلات علمی و كتب تخصصی متعدد پيگيری می شود.

آخرین اخبار و مقالات

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه : تهران – خیابان طالقانی (بین وصال و قدس) – پلاک 429 – واحد 1

 

شماره تماس : 02188992215

 

ایمیل : isee@isee.ir

در خبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید

درخبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید و از آخرین اخبار این رویداد اطلاع پیدا کنید