گزارش نشست ” تعامل علوم انسانی و مهندسی” برگزار شده در تاریخ 98/6/11 در فرهنگستان علوم

20190902_102650

انجمن آموزش مهندسی ایران به مناسبت دهمین سال تأسیس خود، نشستی با عنوان ” تعامل علوم انسانی و مهندسی” را با حضور دکتر رضا داوری اردکانی (رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران)، دکتر سعیدرضا عاملی (دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی) و دکتر عباس ملکی (عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف) در تاریخ 98/6/11 در فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران برگزار کرد. 

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه که برگزار کننده آن انجمن علمی آموزش مهندسی کشور بود دکتر عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به ارائه سخنرانی با موضوع «تعامل علوم انسانی و علوم مهندسی» پرداخت.
دکتر عاملی با تاکید بر موضوع دانش یکپارچه و همکاری­های بین رشته ­ای و دو فضایی شدن علوم مهندسی و علوم انسانی به آرای استوارت هال، نظریه­ پرداز فرهنگی پیرامون مسئله خواب ناآرام بشری و بیداری آشفته اشاره کرد و اظهار داشت: در این زمینه باید ببینیم علم چقدر بلوغ پیدا کرده و عدم آشتی علوم موجب این خواب ناآرام و بیداری آشفته شده است. ادامه

پاورپوینت دکتر ملکی

فیلم نشست (1)

فیلم نشست (2)

گزیده فیلم نشست

دیدگاهی بنویسید

درباره ما

 نظام آموزش مهندسی از مهمترين عناصر پيشرفت و توسعه جوامع محسوب می شود و لازم است وظايف آن به صورت مستمر و همگام با پيشرفت های جهانی درحوزه های مرتبط با علم و فناوری، بازبينی و باز تعريف شود. اين امر در كشورهای توسعه يافته سال ها است كه به صورت بسيار ريشه دار و عميق و با برگزاری كنفرانس ها، كارگاه های آموزشی، انتشار مجلات علمی و كتب تخصصی متعدد پيگيری می شود.

آخرین اخبار و مقالات

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه : تهران – خیابان طالقانی (بین وصال و قدس) – پلاک 429 – واحد 1

 

شماره تماس : 02188992215

 

ایمیل : isee@isee.ir

در خبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید

درخبرنامه انجمن آموزش مهندسی ایران عضو شوید و از آخرین اخبار این رویداد اطلاع پیدا کنید